خاماچیلار مرکز پخش و فروش خمیر فوندانت در تبریز

خاماچیلار مرکز پخش انواع خمیر فوندانت در تبریز و استان آذربایجان شرقی به کل استان میباشد شما برای سفارش انواع خمیر فوندانت در تبریز میتوانید به صورت آنلاین از محصولات زیر سفارش خود را ثبت کنید و یا با شماره تماس های مجموعه خاماچیلار تماس حاصل فرمایید .

انواع محصولات خمیر فوندانت در تبریز

خرید خامه قنادی در تبریز

فوندانت یا آیسینگ فوندانت، نوعی تزیین خوراکی است که در صنایع ساخت کیک و شیرینی کاربرد زیادی دارد.

فوندات در انواع مایع، خمیری و فوندانت مجسمه سازی تولید می شود. از خمیر فوندانت در تبریز عموما برای تزیین لایه های رویین و تزییناتی مانند گل و عروسک های فانتزی بر روی انواع کیک و کاپ کیک استفاده می شود.

از مزیت ویژه فوندانت می توان به رنگ پذیری و شکل دهی آسان و همچنین ماندگاری طولانی در مقابل فاسد شدن اشاره کرد.

در ایران، چند سالی است استفاده از این مواد گسترش فراوانی پیدا کرده.  فوندانت نوعی خمیر است که در صنعت قنادی برای پوشش انواع کیک و شیرینی استفاده می شود. این خمیر بدلیل خاصیت ارتجاعی و بافت نرم و لطیفی که دارد بهترین گزینه برای ایجاد طرح‌ها و اشکال زیبا و متنوع روی کیک و شیرینی است.

خمیر فوندانت چیست؟ فوندانت (Fondant) نوعی خمیر خوراکی و آیسینگ است که برای تزئین کیک ، کاپ کیک ، شیرینی و… به کار می رود. به منظور خرید فوندانت آماده ، لازم است این محصول را به خوبی بشناسید و با کاربرد آن آشنا شوید.

خمیر فوندانت از چه چیزی ساخته شده است؟

از ترکیب شکر، آب، کره و گلیسیرین، خمیری سفت، سفید رنگ و شیرین حاصل می شود که به آن فوندانت نیز می گویند. این خمیر خوراکی قابلیت شکل پذیری داشته و می توان انواع طرح ها و شکل های فانتزی را با استفاده از آن ایجاد کرد. از همین رو خرید فوندانت آماده یکی از ساده ترین راه های تزیین کیک می باشد.

انواع فوندانت

فوندانت از نظر شکل ظاهری و کاربرد متفاوت بوده و به چند دسته تقسیم می شود:

• فوندانت مایع
• فوندانت خمیری (آیسینگ فوندانت)
• فوندانت مجسمه سازی

فوندانت مایع

فوندانت مایع یا کِرِم فوندانت ، ترکیبی از شکر و آب است که با ژلاتین و گلیسیرین تثبیت شده است. از فوندانت مایع برای پوشش دادن روی کیک، شیرینی، آب نبات و… استفاده می شود.

فوندانت خمیری

خمیر فوندانت یا آیسینگ فوندانت نوعی خمیر خوراکی می باشد که معمولا برای تزئین کیک های لاکچری مثل کیک عروسی، کیک نامزدی، کیک تولد و… از آن استفاده می شود.

فوندانت مجسمه سازی

فوندانت مجسمه سازی یکی از انواع خمیر فوندانت بوده که بافتی سفت تر دارد و درست مثل خمیر گلسازی و یا خمیر بازی کودکان، می توان انواع شکل های فانتزی و عروسکی را با استفاده از این خمیر ایجاد کرد.

خمیر فوندانت خانگی

اگرچه فوندانت کشی روی کیک هنری ست که چند سال اخیر در کیک پزی و تزیین کیک دیده می شود، اما از آنجایی که با فوندانت کیک می توان طرح های متنوع و جذابی را ایجاد کرد،  استفاده از خمیر فوندانت بسیار گسترده و محبوب شده است. از این رو طرز تهیه فوندانت خانگی نیز در دسترس بوده و می توان این خمیر خوراکی را در خانه تهیه کرد.
برای تهیه فوندانت خانگی اغلب از ترکیب بادام و شکر (یا همان مارسبان) استفاده می شود. همچنین فوندانت مارشمالو روش دیگری برای تهیه خمیر فوندانت می باشد که با پودر قند و مارشمالوی آب شده درست می شود.

خمیر فوندانت آماده

از آنجایی که تهیه خمیر فوندانت خانگی بسیار سخت و زمان بر می باشد، با خرید فوندانت آماده می توان تزئین کیک با فوندانت را سریع و راحت تر انجام داد.

خرید فوندانت آماده یا تهیه فوندانت خانگی؟

مزیت و برتری فوندانت آماده در قابلیت شکل پذیری و همچنین بی رنگ بودن آن است. شما می توانید با اضافه کردن کمی رنگ خوراکی، رنگ دلخواهتان را به روی خمیر فوندانت ایجاد کنید. ترکیبات و بافت خمیر فوندانت آماده به گونه ای ست که موجب شده این خمیر ماندگاری بالا داشته باشد و فاسد نشود. همچنین خمیر فوندانت نسوز بوده و در مقابل گرما مقاوم است.
از طرفی مارسبان (ترکیب بادام و شکر) به دلیل پایه آجیلی که دارد، ممکن است حساسیت زا باشد. همچنین ماندگاری و مقاومت خمیر فوندانت آماده را نیز ندارد.

تمام این موارد دلایلی ست که نشان می دهد خرید فوندانت آماده از تهیه فوندانت خانگی بهتر می باشد.

خمیر فوندانت آماده در تبریز از کجا بخرم؟

از آن جهت که کاربرد خمیر فوندانت در کیک پزی و تزئین کیک می باشد و برای تهیه مواد خوراکی از آن استفاده می شود، ضروری ست که این محصول را از فروشگاه های معتبر تهیه کنید. برای خرید خمیر فوندانت آماده می توانید این محصول را در بسته بندی کارخانه ای و کاملا بهداشتی از خاماچیلار تهیه نمایید.